Galatasaray’da Futbol Direktörlüğü görevine Cenk Ergün getirildi. Yeni sezonla ilgili ilk açıklamasını yapan Ergün, “Galatasaray formasını giydiği zaman taraftarları heyecanlandıracak, başarı için aç oyuncuları takımımıza katacağız” dedi.

Galatasaray’da Sportif Direktör Pasquale Sensibile ile yollar ayrılırken, Cenk Ergün Futbol Direktörlüğü görevine getirildi. Kulüp televizyonunda görevi ve yeni sezonla ilgili açıklamalar yapan Cenk Ergün, taraftarlara da mesaj verdi. Çok heyecanlı ve mutlu olduğunu aktaran Ergün, “Galatasaraylıyım, bu kulübe hizmet edebilme şansını daha önce yaşadım. Geri dönmek bana güzel duygular yaşatıyor. Tarif edemeyeceğim kadar heyecanlıyım. Geçen zaman sanki dün gibi. Kulüpten ayrıldığımdan bu yana zaman çok hızlı geçmiş gibi. Ama burada önemli olan Galatasaray. Geri kalan her şey bizim için teferruat. Tekrar kulübüme hizmet verme şansını yakaladığım için çok mutluyum” dedi.

Cenk Tosun Beşiktaş'ta Cenk Tosun Beşiktaş'ta

Yeni görevi için eski futbolcuların kendisini tebrik ettiğini ifade eden Ergün, “Felipe Melo başarı mesajı gönderdi. Eski futbolcularımızın hepsi mesaj gönderdi. Sorumluluğumuzun da bilincine varmamız gerekiyor. Galatasaray her ortamda hep kazanmak için, hep şampiyon olmak için mücadele veren bir ekip olmuştur. Batıya açılan bir pencere olarak tanımlanmıştır. Sorumluluğumuz ve yükümlülüğümüz çok yüksek, milyonlar bizden başarı bekliyor. Önümüzde sadece ligimiz ve kupa var. Dolayısıyla bizim hedefimiz lige hazır olarak girebilmek. Ama bunlar kısa vadeli süreç, orta ve uzun vadeli mesuliyetimizin farkındayız. Galatasaray Akademi’den yetişen kardeşlerimizin daha fazla süre alabilmelerini sağlamalıyız. Galatasaray’ın böyle bir beklentisi var. Alt yapıdan yetişen gençlerimizin daha fazla süre bulabilmelerini, onların daha çok A takımında olmalarını bekliyorlar. Bizim de bir vazifemiz, bu kardeşlerimize bunu açabilmek. Onları hazırlamak da kolay olmayacaktır. Bizim kısa vadedeki hedefimiz, Galatasaray taraftarına yakışır, onları gururlandıracak, stadyumda veya ekran başında izlerken gurur duyacakları takımı, sahada görüp, tek tek maçlarla şampiyonluğa kadar kovalayacağımız amacımız bu olur. Galatasaray şampiyonluk için mücadele verecektir, bunun sözünü verebilirim” şeklinde konuştu.

Yeni sezon yapılanması hakkında da bilgiler veren Cenk Ergün, “Hali hazırda kadroda bulunan bir çok oyuncumuz var, bunların dışında eksik gördüğümüz bölgelerde ilk olarak yapacağımız çalışmalar, arkasından da yapacağımız transfer döneminin getireceği değişiklikler olacaktır. Orta saha için bir çalışmamız olacağını söyleyebilirim. Bugün harcama limitleri açıldı, bu da hareket kabiliyeti tanıyor. Galatasaray formasını giydiği zaman taraftarları heyecanlandıracak, başarı için aç oyuncuları takımımıza katacağız” ifadelerini kullandı.