Büyükşehir Belediyesi ile Spor Toto Başkanlığı tarafından uygulanan ortak proje ile hayata geçirilen tesisin ilçedeki gençleri kötü alışkanlıklardan koruyarak spora teşvik ettiğini belirten Eğil’li sporseverler, ”Bugün bir çok ilde bulunmayan bu güzel tesisi ilçemize kazandıran dönemin Valisi ve şuanki İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu’na her zaman şükran borçluyuz” görüşlerine yer verdi.

WhatsApp Image 2023-11-22 at 09.26.44 (3)

ÇOK AMAÇLI ÖZELLİKLERİYLE GÖZ KAMAŞTIRIYOR

Eğil’de  7’den 70’e tüm vatandaşların  yararlandığı çok amaçlı spor tesisi ve stadyum ilçenin çehresini değiştirdi. Tesis sayesinde gençlerin futbola olan ilgisi arttı, lisanslı sporcu sayısında da pozitif gelişmeler yaşandı.

Özhaseki: Her ay 10-15 bin evi teslim edeceğiz! Özhaseki: Her ay 10-15 bin evi teslim edeceğiz!

Günün her saatinde burada spor yapan gençlere rastlamak mümkün. Çok amaçlı özellkleri ve modern koşullarıyla göz kamaştıran spor tesisi, aynı zamanda ilçenin futbol takımı Eğil Gençlikspor’un başarısına da yansıdı. Süper Amatör Futbol Ligi’ne kadar yükselen Eğil Gençlikspor yarınlara umutla bakıyor.

Bundan 3 yıl önce Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu ile Spor Toto Başkanlığı, arasında imzalanan protokol çerçevesinde Eğil ilçesinde hayata geçirilen  ve 10 bin metrekare alan üzerine inşa edilen Spor Tesisleri’nde, 98x68 metre ölçülerinde sentetik çim halı saha, 544 kişilik tribün, soyunma odaları, wc ve kafeterya yer alıyor.

WhatsApp Image 2023-11-22 at 09.26.44 (4)

“TESİSİN MİMARI OLAN MÜNİR VALİYİ UNUTAMAYIZ”

Eğil’li sporseverler, tesisin ilçenin gelişimine ve ilçe gençlerine çok şey kattığını düşünüyor. Bu sayede ilçedeki gençlerin kötü alışkanlıklardan korunarak spora entegre olduğuna dikkat çeken sporseverler, bunda en büyük payın da dönemin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Münir Karaloğlu olduğu görüşünde birleşiyor.

Böyle bir tesisin bir çok profesyonel takımda olmadığını belirten sporseverler, ”Yıllardır böyle bir tesisin özlemini çekiyorduk. Tesis hizmete girdikten sonra gençlerin spora olan ilgisi arttı. Gençler gelip burada istedikleri şekilde spor yapıyor, güzel zaman geçiriyor. Gençler, kötü alışkanlıkların tuzağına düşmekten kurtuluyor. Bu tesisin değeri zamanla daha iyi anlaşılacak. Tesisi ilçemize kazandıran dönemin Valisi ve şimdi ki İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu’nu hiçbir zaman unutmayacağız” şeklinde görüşlerini aktardı.