Sinop’ta yaşayan 78 yaşındaki Fatma B. ve eşi 71 yaşındaki Kemal B, oğlu tarafından darp edildiğini iddia etti.

Trump'ın danışmanı suçunu itiraf etti Trump'ın danışmanı suçunu itiraf etti

Fatma B. ve eşi 71 yaşındaki Kemal B. oğlu Yaşar. B. tarafından darp edildiğini öne sürdü. Olay, 28 Haziran Salı günü akşam saatlerinde yaşandı. İddiaya göre, evine dönen ve anne- babasından arabasına parça almak için para isteyen Yaşar B., istediği parayı alamayınca onlara saldırdı.

AW658959_03

Anne ve babasına bastonla, koltuk değnekleriyle, balta sapıyla saldıran Yaşar B., akşam 20.30 saatlerinden itibaren 22.30’a onlara kadar işkence yaptı. İşkence sonrası yaklaşık 3 saat yerde kalan yaşlı çift ayağa kalkamadı. Daha sonra Kemal B'nin ayağa kalkıp evden telefonu almasıyla komşusunu aradığı ve ambulans istediği öğrenildi.

AW658959_05

Gece 02.00’de komşuları tarafından sağlık ekiplerine haber verildi. Sinop Atatürk Devlet Hastanesine kaldıran çiftin vücudunun birçok yerinde kırıklar olduğu belirtilirken aile kendi öz oğullarından şikayetçi oldu.

AW658959_01

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Kemal B, “Bizi bu hale oğlumuz getirdi. Kimsemiz yok zaten. Hiç bir şey yokken böyle olduk. Dayağı yedik. O akşam oğlum birden geldi kapının önünde birden oldu bu olay. Olay bu. Yemek yiyorduk sonra kapının önüne çıktık bu hale geldik” dedi. Anne-babanın şikayeti üzerine gözaltına alınan Yaşar B. (47), 29 Haziran'da tutuklanarak cezaevine gönderildi.