Beyaz Saray: Türkiye'nin tepkisine rağmen NATO'nun Finlandiya ve İsveç'in üyeliği konusunda fikir birliğine varacağından eminiz, açıklaması yaprı.

 İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyelik başvurularını görüşmek için Türkiye'ye gelecekleri bildirmesine, "Bizi ikna etmeye geleceklerse gelmesinler. Kusura bakmasınlar, yorulmasınlar." sözleriyle kapıları kapatan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasına bir yorum da Beyaz Saray'dan geldi. Beyaz Saray'dan gelen açıklamada ''Türkiye'nin tepkisine rağmen, NATO'nun Finlandiya ve İsveç'in üyeliği konusunda fikir birliğine varacağına eminiz'' ifadelerine yer verildi.

ABD’de Bağımsızlık Günü kutlaması kana bulandı ABD’de Bağımsızlık Günü kutlaması kana bulandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Cezayirli mevkidaşı Abdülmecid Tebbun ile ortak basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Finlandiya ve İsveç'in NATO adımına ilişkin, "Teröristleri teslim etmeyeceklerine dair mesajları var. Bu iki ülkenin NATO'ya girmelerine 'Evet' demeyiz" demişti. Erdoğan, İsveç'in Türkiye'yi ikna ziyaretine ilişkin ise, "Kusura bakmasınlar, yorulmasınlar" dedi.

Beyaz Saray, Erdoğan'ın açıklamasının ardından, ''Türkiye'nin tepkisine rağmen, NATO'nun Finlandiya ve İsveç'in üyeliği konusunda fikir birliğine varacağına eminiz'' değerlendirmesinde bulundu.