Diyarbakır’ın Bağlar Belediyesi'ni ziyaret ederek, belediyenin 3 yıldaki hizmetlerini değerlendiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, belediyenin hizmet anlayışı ile Başkan Hüseyin Beyoğlu'nun gönül belediyeciliği gayretlerini, takdirle karşıladıklarını söyledi.

Murat KARATAŞ / AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, Diyarbakır’ın Bağlar İlçe Belediyesi'ni ziyaret etti.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ve kalabalık bir grup tarafından karşılanan Özhaseki, belediyenin ana binasında incelemelerde bulundu. Özhaseki’ye, belediye meclis üyeleri ve belediye birimlerinin katıldığı sunumda, 3 yılda hayata geçirilen hizmetler anlatıldı.

'İşlerin çözümü noktasında hareket ediyoruz'

Geliş amaçlarının, belediye hizmetlerini ele alıp, daha iyisinin yapılması için istişarelerde bulunmak olduğunu ifade eden Özhaseki, "Bugüne kadar, bu bölgeye ne kadar geldiğimizin sayısını hatırlamıyorum. Nihayetinde bu ülkenin evladı olmaktan, bu vatanın parçası olmaktan kaynaklanan vazifelerimiz var. Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu iradenin, bir noktada temsilini yerine getiriyoruz. Keyifle geldim, yaptığımız işten gerçekten büyük bir haz aldım. MYK'da aldığımız kararla, belediyelerimizi geziyoruz. Belediye başkanlarımızla istişare ediyoruz, il teşkilatlarımızla bir araya gelerek yapılacak ne varsa, sorunları yerinde görüp değerlendiriyoruz. Sonra da hazırladığımız raporları Sayın Cumhurbaşkanımıza arz ederek, buradaki işlerin çözümü noktasında hareket ediyoruz" dedi.

AK Parti'de, belediyecilik anlayışının hizmet odaklı olduğuna işaret eden Özhaseki, şöyle konuştu: "Bizim belediyeciliğimiz, hizmet belediyeciliğidir. İdeolojik noktada yapılan belediyecilikten, geçmişte ülke çok çekti. Özellikle 1994 öncesinde, Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerde, hakim olan aşırı sol kafaların oluşturduğu belediyecilik yapısı, hepimizi çok rahatsız etmişti. Onların kafasında bir dünya görüşü vardı, ülkeyi götürmek istedikleri bir yer vardı. Belediye personelini de bu yolda sanki birer eleman gibi görüyorlardı. Eylemden eyleme koşturmayı da bir görev biliyorlardı. 1994 yılında Sayın Cumhurbaşkanımız İstanbul'da, bizler de Anadolu’da yola çıktığımızda, insanlarımıza bir tek şunu söyledik; ‘Biz hizmet edeceğiz. İnsanların hizmete ihtiyacı var.’ Belediyecilik, ideolojilerin savaşma yeri değil, kavga yeri değil. Biz burada gece gündüz çalışacağız. Kimseyi birbirinden ayırmayacağız. Burada kim yaşıyorsa hepsi bizim başımızın tacıdır. Ne ırkına bakarız, ne rengine bakarız, ne dinine bakarız. Hizmet ederiz. Vatandaş bizi hizmet için seçiyor diyerek hareket ederiz. Çok şükür bunu başardık.”

‘Bağlar'daki gayreti görüyoruz’

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu'nun, elindeki imkanlarla güzel bir başarı ortaya koyduğuna vurgu yapan Özhaseki, bu çıtayı daha yükseğe taşımak için, her türlü desteği vereceklerini kaydetti.

21 polis müdürü ve emniyet amirinin yeri değişti! 21 polis müdürü ve emniyet amirinin yeri değişti!

Özhaseki, "Benim ömrüm belediyecilik ile geçti. Bildiğim tek şey de belediyecilik. Bu yüzden bildiğim ne varsa aktarmaya çalışıyorum. Bizim belediyecilik anlayışımız sayesinde şehirlerimiz Avrupa ile yarışır hale gelmiştir. Ama haliyle insanların gönlünü kazanmadan çok başarılı yol alma şansımız yok. Bağlar'da değerli başkanımız çalışıyor, gayret ediyor. Elinden geleni ortaya koyuyor. Elindeki imkanlarıyla güzel işler yapıyor. Bunun da farkındayız. İnşallah Bağlar'da çok daha başarılı oluruz, güzel işler yaparız. Tüm Diyarbakır'a örnek oluruz. Burada gönül belediyeciliğini inşa ederek, diğer ilçelere de örnek teşkil ederiz" şeklinde konuştu.