Gelecek sezon iddialı bir takım kurabilmek için çalışmalara başlayan Galatasaray, Pasquale Sensibile'nin ardından İspanyol teknik adam Domenec Torrent ile de yollarını ayırdığını duyurdu.

Galatasaray, Fransız sportif direktör Sensibile'nin ardından İspanyol teknik adam Torrent ile de yollarını ayırdı. Cimbom, 1 yıllık sözleşmesi karşılığında 1.5 milyon Euro alacağı bulunan Torrent’i bir miktar peşin para vererek göndermeyi planlıyordu. Ancak İspanyol teknik adam sözleşme fesih görüşmelerinde Dursun Özbek yönetimi indirim talebini geri çevirdi. İspanyol teknik adamla anlaşma sağlanamayacağını gören yönetim, sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetti.

Fenerbahçe tek golle güldü Fenerbahçe tek golle güldü

Önceki gün Fransız sportif direktör Pasquale Sensibile ile 2 saat süren bir görüşme sonrası yolları ayıran sarı kırmızılı yönetim, sözleşme fesih görüşmeleri için Torrent'i İstanbul'a çağırdı. Havalimanında kendisini kimsenin karşılamadığı tecrübeli teknik adam 48 saat süren görüşmelerin ardından Galatasaray ile yollarını ayırdı.

Genç teknik adam Okan Buruk’un takımın başına getirildiğini resmen açıklamak için daha fazla beklemek istemeyen Cimbom, İspanyol teknik adamın sözleşmesini tek taraflı olarak feshetmeye mecbur kaldı.

11 Haziran'da ikinci kez başkanlığa seçilen Dursun Özbek yönetiminden hiç kimsenin kendisiyle iletişime geçmediğinden yakınan Torrent, 17 Haziran’da tatil için İspanya’ya gitti. İspanya’dayken yöneticilerin fesih görüşmeleri için avukatını aradığını öğrenen Torrent, önceki gün apar topar İstanbul’a dönerken, bu duruma çok sinirlendi. Torrent bu nedenle sözleşme fesih görüşmelerinde Özbek yönetiminin indirim talebine sıcak bakmadı.

BAŞKA TAKIMA GİTSE DAHİ CİMBOM'DAN MAAŞ ALACAK

Hürriyet gazetesinden Ali Nacı Küçük'ün haberine göre; Bu sezon içinde Domenec Torrent başka kulüple anlaşsa dahi Galatasaray’dan maaş almaya devam edecek. Torrent ile birlikte sarı kırmızılılara gelen 5 yardımcısı ve İspanyol scout ile de yollar resmen ayrıldı. 7 kişinin Galatasaray Kulübü’ne toplam faturası, Sensibile ile birlikte 2.9 milyon Euro olacak. Aslan’da toplamda 20 maçta takımın başına sahaya çıkan Torrent, 7 galibiyet, 5 beraberlik ve 8 yenilgi aldı.

'BONUSLARIMDAN VAZGEÇMEM'

Torrent, görüşmelerde 1.5 milyon Euro’nun yanı sıra 2022-23 sezonu için sözleşmesine yazılan Süper Lig şampiyonluğu ve Avrupa kupalarında başarı bonuslarının da ödenmesini talep etti.

59 yaşındaki teknik adam, yöneticilere, “Kalsaydım, ekibimle birlikte Galatasaray’ı şampiyon yapacaktım. Bu fesih ile bonuslarım da elimden alınmış oluyor. Şampiyonluk primi dahil sözleşmemde yer alan haklarımın ödenmesini istiyorum” dedi.