Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberindeki TSK Komuta Kademesi ile Hakkari’de esnafı ziyaret ederek sohbet etti.

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Gülan ile sınır birliklerinde inceleme ve denetlemelerde bulundu. Hakkâri’deki Dağ ve Komando Tugayında faaliyetlere ilişin brifing alan Bakan Akar, daha sonra beraberindeki TSK Komuta Kademesi ile kent merkezindeki esnafı ziyaret etti.

AW750679_02

Hulusi Akar’dan Amerika ve Yunanistan’a uyarı! Hulusi Akar’dan Amerika ve Yunanistan’a uyarı!

İstiklal Caddesi boyunca esnaf ziyareti gerçekleştiren Bakan Akar’a vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Daha sonra bir kafede vatandaşlarla bir araya gelen Bakan Akar, “Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere bakanlarımız, devletimiz yoğun bir çalışma içinde. Büyük bir süratle Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin, 85 milyon milletimizin geliştiğini, ilerlediğini, daha müreffeh bir hâle geldiğini göreceğiz. Sıkıntıları gidermek için aralıksız çalışıyoruz. Bu konuda birbirimize güvenecek, inanacak, birlikte çalışacak, tek yumruk, tek yürek olacağız. Doğunun batıdan, kuzeyin güneyden farkı yok. Tek vatan ve tek millet diyoruz. Önümüzdeki günlerin daha müreffeh olacağına inanıyoruz” dedi.

AW750679_03

Vatandaşlar da, Bakan Akar’ı ve komutanları Hakkâri’de görmekten duydukları memnuniyeti ifade ederek, “Sayenizde rahat ve huzur içinde yaşıyoruz. Güvenlik arttı, huzur geldi. Huzurla birlikte yatırım arttı. Durumumuz geçmişten daha iyi, inşallah gelecekte daha da iyi olacak” ifadelerini kullandı.