İstanbul Büyükşehir Başkanı Ekrem İmamoğlu, Atatürk Havalimanı ihalesini alan firmanın sözleşme tarihinin 16 Mayıs olduğunu ancak iş makinelerinin günler öncesinden pistlere girdiğini açıkladı.

Akademisyenleri taşıyan minibüs devrildi: Ölü ve yaralılar var! Akademisyenleri taşıyan minibüs devrildi: Ölü ve yaralılar var!

Havalimanında yıkıma ara verilirken, İmamoğlu, firma ve tüm sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

Cumartesi günü İstanbul Yeşilköy’deki Atatürk Havalimanı’nın iki pistinin kırılması için iş makineleri ve kamyonlar sahneye çıktı. Türk havacılık tarihinde oldukça önemli bir yere sahip olan havalimanının millet bahçesine çevrilmesi kamuoyunda tepkilere neden oldu; İYİ Parti ve CHP havalimanı önünde protesto gösterisi düzenledi.

İstanbul Büyükşehir Başkanı Ekrem İmamoğlu, Florya Atatürk Kent Ormanı'nda düzenlediği basın toplantısında, Atatürk Havalimanı ihalesini alan firmanın sözleşme tarihinin 16 Mayıs olduğunu ancak iş makinelerinin günler öncesinden pistlere girdiğini açıkladı.

Konuya ilişkin belgeyi de paylaşan İmamoğlu, firma ve tüm sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

BELGELERLE AÇIKLADI

İstanbul Büyükşehir Başkanı Ekrem İmamoğlu, Atatürk Havalimanı ihalesini alan Yapı ve Yapı firmasının projeyle ilgili ihale sözleşmesini 16 Mayıs 2022 Pazartesi günü imzaladığını belgesiyle açıkladı. İmamoğlu, müteahhide ait iş makinelerinin ise günler öncesinden pistlere girdiğine dikkat çekti.