Gazeteci Sevilay Yılman:

"Büyük kriz var Ankara’da şu an… 

Mansur Yavaş rest çekti ve şaka gibi ama PM’den bazıları, “Mansur Yavaş Etimesgut’a değil. Hiçbir ilçeye karışamaz. Tek bir isim dahi söyleyemez” diyerek ayak sürtüyorlar ve hatta “Aday olmayabilir” denildiğinde, “Olmazsa olmasın! Ankara’yı onunla kazanacağımıza kazanmayalım!” diyorlar. 

Erdoğan: Azerbaycan'a desteğimizi sürdüreceğiz Erdoğan: Azerbaycan'a desteğimizi sürdüreceğiz

Allahtan aklı selim PM üyeleri ve bazı MYK üyeleri var ve onlar ortayı bulmaya çalışıyorlar. 

Bu arada Erdal Beşikçioğlu’na da Etimesgut İlçe Örgütünden büyük tepki var. Onlar onu da istemiyor. 

Haydi bakalım…"

"Ayrıntı aldım. Aktarayım;

Mansur Yavaş Etimesgut Belediye Başkan Adaylığına İYİ Parti’den bir süre önce istifa eden Mesut Özaslan’ı istiyor. Amacı Ankara’da ki İYİ Partili, Ülkücü, Milliyetçi seçmenin gönlünü okşamak ve onların oyunu kendi etrafında konsolide etmek. 

Öğrendiğime göre Erdal Beşikçioğlu’yla da hiçbir sorunu yok. Hatta dostlar. Ve Yavaş CHP Genel Başkanı Özgür Özel'e Beşikçioğlu’nun aday gösterilecekse sol ve sosyal demokrat seçmenin yoğun olduğu bir ilçede yapılmasının doğru olduğunu aktarıyor. 

Çünkü Etimesgut milliyetçi ve muhafazakar seçmenin ağırlıkta olduğu bir ilçe. 

Yani Yavaş’ın derdi Etimesgut’ta sağ tandaslı, Ülkücü kökenli birini koyarak seçimi garantilemek aslında. Ama ne yazıkki Ankara İl Örgütü’nde ve PÖ’de ki bazılarının kafası bunu basmıyor. 

Israr ve inat sürüyor Etimesgut konusunda. Çözülmüş değil henüz ve reste rest olmaması için bayağı uğraş veren bir grup var…"