ÖZEL HABER

Volkan ESER/Eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in, geçtiğimiz hafta İstanbul’da ‘Silivri Yeraltı Doğalgaz Depolama Tesisi Kapasite Artış Törenine’ katılması, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yakınlaşması, ‘ekonomi yönetiminde görev alacak mı?’ yönünde sorulara neden olmuştu.

YSK'nın yeni Başkanı Ahmet Yener! YSK'nın yeni Başkanı Ahmet Yener!

erdogan-simsek2

Ankara kulislerine ‘şimşek’ gibi bir haber düştü. 2 Haftalık bütçe görüşmelerinin tamamlanmasının ardından, yeniden hareketlenen Ankara kulislerinde, yakın zamanda kabinede bir revizyona gidileceği konuşuluyor.

erdogan-simsek3

Geçtiğimiz hafta İstanbul’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte ‘Silivri Yeraltı Doğalgaz Depolama Tesisi Kapasite Artış Törenine’ katılan ve Erdoğan ile yakınlaşmasıyla dikkat çeken eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in, yeniden görev alacağı yönünde bomba iddialar konuşuluyor.

erdogan-simsek

Yakın zamanda kabinede revizyona gidileceği yönünde iddiaların konuşulduğu Ankara kulislerinde, gerçekleşecek revizyonda eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in görev alacağına kesin gözüyle bakılıyor. Şimşek’in, ya ekonominin başına, ya Cumhurbaşkanı Yardımcılığına, ya da Hazine ve Maliye Bakanlığı gibi görevlerden birine getirilme ihtilamının oldukça yüksek olduğu konuşuluyor.

Şimşek’in daha önce de bakanlık teklifi aldığı ancak, kendisine teklif edilen bu görevi reddettiği ileri sürülmüştü.