Amerikalı oyuncu Johnny Depp'in Amber Heard'e açtığı 50 milyon dolarlık karalama davasında sular durulmuyor. Son olarak boşanmadan aldığı parayı hayır kurumuna bağışladığı konusunda yalan söylediğini itiraf eden Heard, şimdi çapraz sorguda. Heard'ün daha önce de sevgilisine şiddet uyguladığını iddia eden Depp'n avukatları, Heard'ün oyuncu James Franco ile asansördeki samimi görüntülerini de mahkemede sundu.

Johnny Depp ve Amber Heard’ün devam den karalama davasında söz sırası Heard’de. Boşanma sürecinde Depp'in kendisini 'mahvedeceğini' ve kariyerini bitirmeye çalıştığını belirten oyuncu, Depp’in avukatları tarafından çapraz sorguya alındı. 58 yaşındaki oyuncunun avukatları, Heard’e evliliği ve geçmiş ilişkileri hakkında sorular sormaya başladı.

Kalamış Festivali’nde Nazan Öncel rüzgarı esti! Kalamış Festivali’nde Nazan Öncel rüzgarı esti!

Depp’in avukatı Camille Vasquez, Heard’ün eski sevgilisi Tasya van Ree’ye 2009 yılında vurduğunu öne sürerek “Johnny Depp şiddet uyguladığınız ilk partneriniz değil” söyleminde bulundu. Oyuncu, “Hiçbir partnerime şiddet uygulamadım” dedi. Ancak iki polisin Heard’ü sevgilisine saldırırken gördüğü, Heard’ün tutuklandığı ve kısa sürede serbest bırakıldığı söylendi. Heard “Romantik bir ilişki içinde olduğum kimseye saldırmadım” demekte ısrarcı oldu.

Depp’in avukatı Vasquez, Heard’ün bir dönem adının anıldığı James Franco’nın 2016 yılında Los Angeles’taki ziyaretini gündeme getirdi. Depp ile şiddet içeren bir tartışmadan bir gün sonra gerçekleşen bu ziyaretle ilgili avukat, “Depp’in şehir dışında olduğunu biliyorsunuz değil mi? ” dedi. Heard, soruyu “Programını bilmiyordum” şeklinde cevaplandırdı.

Mahkemede Depp’in Franco’yu kıskandığı ve Heard ile ilişkisi olduğunu düşündüğü öne atılmıştı. Heard, Franco’nun kendisine bir arkadaş olarak destek olduğunu ve çok yakında yaşadığını söyledi. Mahkemede sunulan asansör görüntülerinde James Franco’nun Heard’ün yüzüne dokunduğu gösterildi. Heard, Franco’nun  kendisinin yüzündeki yara izlerine baktığını dile getirdi. Oyuncu, aynı akşam Depp'in kendisine telefonla vurduğunu iddia etmişti.

Çapraz sorgu esnasında Depp’in avukatları Heard’e Aquaman’daki rolünü Depp sayesinde alıp almadığı soruldu. Rolü, seçmelere katılarak kazandığını belirten Heard, filmin kontratından çıkarıldığını ama filmde kalmayı başardığını dile getirdi.