Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) MKYK Üyesi Şamil Tayyar, bir televizyon kanalında "Atatürk kırmızı çizgim. Yeni anayasa laiklik ve Atatürk üzerine kurulacak" diyen Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum'a Twitter üzerinden sert sözlerle yüklendi. Tayyar, Uçum'a, " AK Parti’nin bir lideri var. Karar organı bir MKYK var. Bu nasıl bir özgüven? Nasıl bir şımarıklık?" diye çıkıştı.

Son günlerde AK Parti’de yaşanan görüş ayrılıları, uyarılara rağmen devam ediyor. Bu kez de AK Parti MKYK üyesi Şamil Tayyar ile Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum arasında yeni bir tartışma yaşandı. AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYY) üyesi Şamil Tayyar ile Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkanvekili Mehmet Uçum arasında daha önce "yüzde 50+1" tartışmasıyla başlayan kavga yeni bir boyuta taşındı.

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Uçum, katıldığı bir televizyon programında ‘yeni anayasa’ tartışmalarıyla ilgili değerlendirme yapıp ‘Ben yurtsever, sol, demokrat bir adamım, Atatürk hepimizin kırmızı çizgisidir, Cumhuriyetin birikimleri benim vazgeçilmezimdir. Yeni anayasa çalışması bu birikim üzerine kurulacak. Cumhuriyet, laiklik, Atatürk üzerine kurulacak’ dedi. Tayyar bu sözlerle sosyal medya hesabı

Denizlerde benzerine az rastlanan bir sondaj gemisine sahibiz Denizlerde benzerine az rastlanan bir sondaj gemisine sahibiz

şamil tayyar

Twitter hesabından sert sözlerle yüklendi.

Mehmet Uçum'un sözlerini alıntılayan Tayyar, şu paylaşımı yaptı: "AK Parti’nin bir lideri var. Karar organı MKYK var. Bir parlamento var. AK Parti’nin parlamentoda bir grubu var. Sanki hepsinin üzerinde, tek karar vericiymiş gibi hüküm cümlesi kuruyor. Bu nasıl bir özgüven? Nasıl bir şımarıklık?"

Uçum’un bu sözlere cevap verip vermeyeceği merak konusu oldu.