İstanbul'da jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonda, yurda kaçak yollarla sokulan ve toptancılar aracılığıyla nargile kafelere satılmak istenen 2 ton 600 kilogram kaçak nargile tütünü ele geçirildi, 3 şüpheli yakalandı.

Verilen mahkumiyet kararları hukuka uygun bulundu! Verilen mahkumiyet kararları hukuka uygun bulundu!

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, yasa dışı yollarla ülkeye sokulan nargile tütünlerinin, toptancılar aracılığıyla İstanbul'daki nargile kafe işletmecilerine dağıtılacağı bilgisi üzerine çalışma başlattı.

AA-20221203-29627457-29627455-ISTANBULDA_2_TON_600_KILOGRAM_KACAK_NARGILE_TUTUNU_ELE_GECIRILDI_OPERASYONUNDA_3_SUPHELI_YAKALANDI

Yapılan istihbari çalışmalar ve fiziki takip neticesinde, şüphelilerin nargile tütünlerini Bahçeşehir ve Esenyurt'taki evlerinde depoladıkları tespit edildi.

Jandarma ekiplerinin söz konusu adreslere düzenlediği eş zamanlı baskında 1 ton 600 kilogramı bandrolsüz paketlenmiş satışa hazır, çeşitli gramajlarda ve markalarda, 1 tonu da plastik leğenler içerisinde aromalandırılan, çuvallar içerisinde kıyılmış olmak üzere 2 ton 600 kilogram nargile tütünü ile çok sayıda imalat ve paketleme malzemesi ele geçirildi.

Adreslerde suçüstü yakalanan şüpheliler Y.S, M.Ç. ve K.O, ifadelerinin ardından adli makamlara sevk edildi.